Ο ΣΥ.Φ.Α.Γέρακα στον αγώνα δρόμου στην Κάρυστο

Την Κυριακή, που μας πέρασε, 6 Σεπτεμβρίου 2020 ο Π.Ο. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ “ΑΝΕΜΟΣ” διοργάνωσε υπό την αιγίδα του Δήμου Καρύστου, διασυλλογικό αγώνα ποδηλασίας δρόμου, στο αγώνισμα του Criterium, στην πόλη της Καρύστου, στις κατηγορίες ΜΑΣΤΕΡΣ, ΠΑΙΔΕΣ, ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ, ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, ΜΙΝΙ και SPORTIVE.

Ο αγώνας περιλαμβανόταν στο αγωνιστικό πρόγραμμα της ΕΟΠ, και έδινε βαθμολογία στην ατομική και σωματειακή κατάταξη της ΕΟΠ.

Αναφορικά με τις διακρίσεις των αθλητών και τα βάθρα, ξεκινώντας από την μικρότερη κατηγορία, διακρίθηκε ο Μακρυγιάννης Κωνσταντίνος ο οποίος κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Μίνι Μικρά.

Στην κατηγορία Παμπαίδες, διακρίθηκε ο Εγγλέζος Σταμάτης που κατέκτησε την 1η θέση και ο Σταματόπουλος Ανδρέας που κατέκτησε την 5η θέση.

Στην κατηγορία Παίδες, διακρίθηκε ο Θεοδωρίδης Δημήτρης που κατέκτησε την 5η θέση και ο Σταματόπουλος Ευάγγελος που κατέκτησε την 6η θέση.

Στην κατηγορία Μάστερς είχαμε αρκετές διακρίσεις, με τον Ταμπαρόπουλο Αριστοτέλη να διακρίνεται στην 6η θέση στην κατηγορία Μάστερς Β΄, τον Δάβαρη Κωνσταντίνο να διακρίνεται στην 3η θέση στην κατηγορία Μάστερς Γ’, τον Διονύσιο Κολοβό να διακρίνεται στην 4η θέση στην ίδια κατηγορία και τέλος, στην κατηγορία Μάστερς Δ’, διακρίθηκε ο Πάτσης Κωνσταντίνος κατακτώντας την 2η θέση και ο Λύτρας Ευστάθιος που κατέκτησε την 3η θέση.

Ο ΣΥ.Φ.Α.Γέρακα στον αγώνα δρόμου στην Κάρυστο Ο ΣΥ.Φ.Α.Γέρακα στον αγώνα δρόμου στην Κάρυστο

Τέλος, συμμετείχε ο Μακρυγιάννης Φίλιππος που κατέκτησε την 2η θέση και Μακρυγιάννης Χρήστος που κατέκτησε την 1η θέση στις μεικτές κατηγορίες των SPORTIVE.

Ο ΣΥ.Φ.Α.Γέρακα στον αγώνα δρόμου στην Κάρυστο Ο ΣΥ.Φ.Α.Γέρακα στον αγώνα δρόμου στην Κάρυστο