Με επιτυχίες και άψογη αθλητική εμφάνιση το σωματείο του Γέρακα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας 2020

Το Σάββατο 11/7, αγωνίστηκαν οι παίδες, οι Άντρες και οι Έφηβοι.

Από τον Σύλλογο Φίλων Αθλητισμού Γέρακα (ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.) την καλύτερη θέση κατέκτησε ο Σταματόπουλος Ευάγγελος στην κατηγορία Παίδες καταλαμβάνοντας τη 14η θέση.

Επίσης, ο Ιριμία Νικόλας πήγε αρκετά καλά κατακτώντας την 27η θέση, αν και απείχε αρκετό καιρό από τις προπονήσεις λόγω ιατρικών θεμάτων.

Άτυχος ο Κουρκουμέλης Γεράσιμος, ο οποίος αν και ξεκίνησε δυναμικά και αναμενόταν να έχει καλή κατάταξη, δυστυχώς έπαθε λάστιχο, καταλαμβάνοντας τελικά την 37η θέση.

Άτυχος και ο Πάτσης  Θεόδωρος, αθλητής στους Εφήβους, ο οποίος έπαθε επίσης, λάστιχο.

Τέλος, και στους Άντρες, ο Μακρυγιάννης Χρήστος χτύπησε σοβαρά στο χέρι του με αποτέλεσμα να μην τερματίσει τελικά.

Την Κυριακή 12/7, αγωνίστηκαν οι Μάστερς (Α, Β, Γ, Δ).

Από τον Σύλλογο Φίλων Αθλητισμού Γέρακα (ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.) την καλύτερη θέση κατέκτησε ο Δημητρόπουλος Ευάγγελος στην κατηγορία Μάστερς Β’ καταλαμβάνοντας τη 6η θέση.

Ακολούθως, σε πολύ καλή κατάταξη και ο Ταμπαρόπουλος Αριστοτέλης ο οποίος κατέλαβε την 8η θέση στην ίδια κατηγορία.

Ακόμη, ο Μιχαλακόπουλος Φανούριος κατέκτησε την 20η θέση στην ίδια κατηγορία.

Επίσης, πολύ καλή εμφάνιση είχε ο Αλετράς Αλέξανδρος, στην κατηγορία Μάστερς Α’, καταλαμβάνοντας την 7η θέση.

Επιπλέον διάκριση από την Τσομπάνογλου Στυλιανή η οποία κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Μάστερς Β’ Γυν.

Ακόμη, στους Μάστερς Γ’, διακρίθηκε ο Δάβαρης Κωνσταντίνος, ο οποίος κατέκτησε την 4η θέση.

Και τέλος, διάκριση και στην κατηγορία Μάστερς Δ’ από τον Λύτρα Ευστάθιο, ο οποίος κατέκτησε την 1η θέση.

Ήταν ένα διήμερο με πολλές συμμετοχές και καλή αθλητική διάθεση.  Πολλά σωματεία έδωσαν το παρών με το ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. να έχει από τις πιο δυναμικές παρουσίες με 12 συνολικά αθλητές!

Ο αγώνας διοργανώθηκε σε συνεργασία με τον ΠΟ «Άνεμος» Καρυστίας, και την αιγίδα της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδος και του Δήμου Καρυστίας, 10 – 12 Ιουλίου 2020 στην Εύβοια, Δήμος Καρύστου.

Στα παρακάτω αρχεία μπορείτε να βρείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα σε όλες τις κατηγορίες