Πρωταθλητής Ελλάδος στους Μάστερ Α ο Αργυριάδης

Το 3ήμερο 14-16 Ιουλίου διοργανώθηκε στο Καρπενήσι το πανελλήνιο πρωτάθλημα ορεινής ποδηλασίας για τις κατηγορίες παμπαίδων-παγκορασίδων, παίδων- κορασίδων και μάστερ, με το ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ να κατακτά 3 μετάλλια.

Πιο συγκεκριμένα το Σάββατο 15 Ιουλίου ο αθλητής του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ Αργυριάδης Γιώργος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο αγώνισμα του XCO στην κατηγορία των Μάστερ Α, ενώ την επόμενη μέρα ο ίδιος αθλητής αναδείχθηκε πανελληνιονίκης και στο αγώνισμα XCE στην ενοποιημένη κατηγορία των Μάστερ.

Μετάλλιο όμως κατέκτησε και η αθλήτρια του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ Άννα Ταλαδιανού, η οποία το Σάββατο τερμάτισε στην 3η θέση στο αγώνισμα XCO στην κατηγορία των Κορασίδων.

Ενώ αναμένουμε τα τελικά αποτελέσματα από την ομοσπονδία αξίζει να σημειώσουμε, ότι εξαιρετική ήταν και η προσπάθεια και των υπόλοιπων αθλητών του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ που συμμετείχαν.

Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια και τις επιτυχίες τους στον αγώνα στόχο της χρονιάς.

Πρωταθλητής Ελλάδος στους Μάστερ Α ο Αργυριάδης Πρωταθλητής Ελλάδος στους Μάστερ Α ο Αργυριάδης