B&N Forum – Τελευταίες Συζητήσεις

Προβολή

Διπλά πετυχημένος ο ρόλος του ΣΥ. Φ. Α. Γέρακα για μια ακόμη φορά!

Ο Σύλλογος Φίλων Αθλητισμού Γέρακα (ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.) για μια ακόμη φορά είχε διπλό καθοριστικό ρόλο αφού εκτός από διοργανωτής υπήρξε και η πολυπληθέστερη ομάδα στους ποδηλατικούς αγώνες “ΜΤΒ Γέρακας 2021 Vol.2” που διεξήχθησαν την Κυριακή 14/11/2021 στο Γέρακα.

Ο ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία για 4η συνεχόμενη χρονιά τους ποδηλατικούς αγώνες “ΜΤΒ Γέρακας 2021 Vol.2” στην καρδιά της πόλης του Γέρακα.

Από τον ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. συμμετείχαν συνολικά πενήντα (50) επίσημοι αθλητές και τριάντα τρείς (33) open/sportive αθλητές!

Πολλές διακρίσεις κατέκτησαν σχεδόν όλοι οι αθλητές που έλαβαν μέρος αφού διακρίθηκαν σχεδόν σε κάθε κατηγορία!

Ειδικότερα, ξεκινώντας με τους επίσημους αθλητές, από τους μικρότερους ηλικιακά, στα Μίνι Μικρά ο Μακρυγιάννης Κωνσταντίνος κατέκτησε την 2η θέση, ο Τσίβος Αλέξης την 3η θέση και o Βασιλείου Σταύρος την 4η θέση. Στα Μίνι Μικρά Κορίτσια διακρίθηκε η Μπεζά Μαρία στη 2η θέση. Στα Μίνι Μεγάλα ο Αργυριάδης Παναγιώτης κατέκτησε τη 2η θέση, ο Παπαγεωργίου Μαρίνος  την 3η θέση, ο Πεταλάς Θεόδωρος την 4η θέση  και ο Κωνσταντάκης Ιάσονας την 5η θέση. Στα Μίνι Μεγάλα κορίτσια διακρίθηκε η Ρούπτσου Αιμιλία στην 5η θέση και η Ταλαδιανού Χριστίνα στην 6η θέση. Στους Παμπαίδες ο Σταματόπουλος Ανδρέας κατέκτησε το υψηλότερο βάθρο. Στις Παγκορασίδες η Ταλαδιανού Άννα κατέκτησε την 3η θέση και η Ιριμία Ηλέκτρα κατέκτησε την 6η θέση. Στους Παίδες, επίσης, το υψηλότερο βάθρο κατέκτησε ο Εγγλέζος Σταμάτης. Στους Εφήβους, το υψηλότερο βάθρο κατέκτησε ο Σταματόπουλος Ευάγγελος και ακριβώς μετά, στην 2η θέση ανέβηκε ο Ιριμία Νικόλας.

Διπλά πετυχημένος ο ρόλος του ΣΥ. Φ. Α. Γέρακα για μια ακόμη φορά! Διπλά πετυχημένος ο ρόλος του ΣΥ. Φ. Α. Γέρακα για μια ακόμη φορά! Διπλά πετυχημένος ο ρόλος του ΣΥ. Φ. Α. Γέρακα για μια ακόμη φορά!

Τέλος, στους Μάστερς Α’ ο Αλετράς Αλέξανδρος κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Μάστερς Α’ και την 7η θέση στην γενική κατάταξη. Στους Μάστερς Β’ Γυναικών η Τσομπάνογλου Στυλιανή κατέκτησε την 1η θέση και την 21η θέση στη γενική κατάταξη και η Βουτυρά Δέσποινα τη 2η θέση και την 25η στη γενική κατάταξη. Στους Μάστερς Γ’ ο Ταμπαρόπουλος Αριστοτέλης κατέκτησε την 3η θέση και την 5η θέση στη γενική κατάταξη, ο Δάβαρης Κωνσταντίνος κατέκτησε την 4η θέση και την 10η θέση στη γενική κατάταξη και ο Κολοβός Διονύσιος κατέκτησε την 5η θέση και την 13η θέση στη γενική κατάταξη. Στους Μάστερς Δ’ ο Λύτρας Ευστάθιος κατέκτησε την 1η θέση και την 17η στη γενική κατάταξη και ο Πάτσης Κωνσταντίνος την 2η θέση και την 20η θέση στη γενική κατάταξη.

50ΠΑΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΜΑΣΤΕΡΣ Δ

Στις sportive/open κατηγορίες οι αθλητές του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. επίσης διακρίθηκαν και κατέκτησαν πολλά βάθρα.

Αναλυτικά, ξεκινώντας από τους μικρότερους ηλικιακά, στην κατηγορία kids 3-5 ετών, ο Ξηρός Θοδωρής κατέκτησε την 1η θέση, ο Αργυριάδης Βίκτωρας τη 2η θέση και ο Πανουργιάς Περικλής την 5η θέση. Στην κατηγορία junior 6-7 ετών ο Μακρυγιάννης Φίλιππος κατέκτησε την 1η θέση, ο Μιχαλόπουλος Φίλιππος τη 2η θέση, ο Κατσινέλης Αλέξανδρος την 3η θέση, ο Ντάβος Παναγιώτης την 5η θέση και ο Ξηρός Θοδωρής την 6η θέση. Στα κορίτσια junior 6-7 ετών την 1η θέση κατέκτησε η Ταμπαροπούλου Μελίνα. Στην κατηγορία 8-10 ετών ο Παπανικολάκης Παναγιώτης κατέκτησε την 1η θέση. Και τέλος, στην κατηγορία Άντρες 35+ ο Πεταλάς Γεώργιος κατέκτησε την 1η θέση.

Διπλά πετυχημένος ο ρόλος του ΣΥ. Φ. Α. Γέρακα για μια ακόμη φορά!Διπλά πετυχημένος ο ρόλος του ΣΥ. Φ. Α. Γέρακα για μια ακόμη φορά!