B&N Forum – Τελευταίες Συζητήσεις

Προβολή

Ο ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. «ΧΤΥΠΗΣΕ» ΣΕ 2 ΜΕΤΩΠΑ

Την Κυριακή, 23.2.2020, ο Σύλλογος Φίλων Αθλητισμού του Γέρακα (ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.) έλαβε μέρος σε δύο αγώνες.

Αναλυτικά, ο πρώτος αγώνας που συμμετείχε η πλειοψηφία του συλλόγου ήταν ο “Salamis Island MTB Race #1”.  Ο  Σύλλογος διακρίθηκε ανάμεσα σε 20 Σωματεία απ’ όλη την Ελλάδα και κέρδισε τέσσερις (4) θέσεις στα Βάθρα.

Συγκεκριμένα, ο Εγγλέζος Σταμάτης κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Παμπαίδες, ο Αργυριάδης Παναγιώτης, επίσης, κέρδισε την 1η θέση στην κατηγορία Μίνι Μικρά, η Μπεζά Μαρία κατέκτησε την 2η θέση στη κατηγορία Μίνι Μικρά Κορίτσια και ο Πεταλάς Θεόδωρος κατέκτησε την 5η θέση στην κατηγορία Μίνι μεγάλα.

Εγγλέζος Σταμάτης, 1η θέση, Παμπαίδες

Αργυριάδης Παναγιώτης, 1η θέση, Μίνι Μικρά

Ο ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. «ΧΤΥΠΗΣΕ» ΣΕ 2 ΜΕΤΩΠΑΜπεζά Μαρία, 2η θέση, Μίνι Μικρά Κορίτσια

Ο ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. «ΧΤΥΠΗΣΕ» ΣΕ 2 ΜΕΤΩΠΑΠεταλάς Θεόδωρος, 5η θέση, Μίνι Μεγάλα

Συνολικά ο ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. συμμετείχε με 14 αθλητές και κατακτώντας 2 χρυσά μετάλλια από τα 8 των αντίστοιχων  κατηγοριών κατάφερε και ξεχώρισε για ακόμη μια φορά. Επίσης, ο Σταματόπουλος Ανδρέας πάλεψε στην κατηγορία Παμπαίδες κατακτώντας την 7η θέση.

Ο ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. «ΧΤΥΠΗΣΕ» ΣΕ 2 ΜΕΤΩΠΑΣταματόπουλος Ανδρέας, 7η Θέση, Παμπαίδες

Όλοι οι αθλητές έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό, ήταν μια όμορφη μέρα με πολλές συμμετοχές και καλή αθλητική διάθεση.

Ακολουθούν αναλυτικά τα ονόματα των αθλητών του ΣΥΦΑΓΕ που συμμετείχαν στον αγώνα: