B&N Forum – Τελευταίες Συζητήσεις

Προβολή

Διασυλλογικός Mtb, Θεσσαλονίκη- Στη δεύτερη θέση ο Κουσουτζίδης του Α.Γ.Σ. ΣΙΘΩΝ

Στις 20/5/2012 διεξήχθη διασυλλογικός αγώνας mtb στο πάρκο της Ν. Ελβετίας της Θεσσαλονίκης. Ο Α.Γ.Σ ΣΙΘΩΝ έδωσε το παρών με έναν αθλητή στην κατηγορία των παμπαίδων τον Χρυσόστομο Κουσουτζίδη .

Ο Χρυσόστομος Κουσουτζίδης  κατάφερε και πήρε την δεύτερη θέση πίσω από τον Ιωάννη Αϊδονίδη του Α.Ο. Ποδηλάτης.

Η διαδρομή είχε ελάχιστα σημεία για προσπέραση και ανάγκαζε τους αθλητές να στριμώχνονται στα προσπεράσματα.

Ο Κουσουτζίδης έχασε πολύτιμο χρόνο στην εκκίνηση αφού κλείστηκε από συναθλητές του και ο Αιδονίδης έτσι κατάφερε και πήρε από την αρχή ένα προβάδισμα 30” δευτερολέπτων από τον Κουσουτζίδη το οποίο το διατήρησε μέχρι το τέλος.