ΠΛΟΥΣΙΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥ.Φ.Α.ΓΕΡΑΚΑ

Σε 3 διαφορετικούς αγώνες σε Υμηττό, Πάτρα και Σαλαμίνα  συμμετείχαν το Σαββατοκύριακο 2-3 Μαρτίου οι αθλητές του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕΡΑΚΑ.

4 ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥ.Φ.Α.ΓΕΡΑΚΑ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ ΣΤΗΝ 1Η ΑΝΑΒΑΣΗ ΥΜΗΤΤΟΥ

Εξαιρετική ήταν η προσπάθεια των τεσσάρων αθλητών του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕΡΑΚΑ που συμμετείχαν στον αγώνα ποδηλασίας δρόμου «Ανάβαση Υμηττού».

Παπανικολάκης Αλέξανδρος 18η θέση

ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΙΑ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥ.Φ.Α.ΓΕΡΑΚΑ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΟΡΕΙΝΗΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ

Ο  ΣΥ.Φ.Α.ΓΕΡΑΚΑ κατέκτησε τα  8 χρυσά  από τις 10 κατηγορίες  – χρυσά σε όλες τις κατηγορίες που συμμετείχε – 4 αργυρά, 3 χάλκινα και πολλές θέσεις στην νικητήρια εξάδα, στους διασυλλογικούς αγώνες που διοργάνωσε ο Π.Ο.Πατρών την Κυριακή 3 Μαρτίου.

Στον αγώνα που έγινε στη Ζάστοβα Πατρών (Σανατόριο) συμμετείχαν 7 σωματεία με πολλούς  αθλητές  εκ των οποίων οι 20 του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕΡΑΚΑ.

Θεατές συνοδοί και αθλητές  χάρηκαν την  ηλιόλουστη ανοιξιάτικη μέρα  και  το φυσικό τοπίο με θέα στον Πατραϊκό κόλπο.