Τριπλή αγωνιστική δράση το Σαββατοκύριακο

Πλούσια αγωνιστική δράση υπήρχε για τους αθλητές του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, καθώς αθλητές του συλλόγου έλαβαν μέρος σε 3 διαφορετικές διοργανώσεις.

Οι αθλητές των μικρότερων κατηγοριών συμμετείχαν στο Σούπερ Καπ των Τρικάλων, με την πολυπληθέστερη ομάδα για μία ακόμα φορά, πετυχαίνοντας εξαιρετικά αποτελέσματα, καθώς στις περισσότερες κατηγορίες κατέκτησαν θέσεις εντός στην πρώτη εξάδα, ενώ οι αθλητές θα μπορούσαν να έχουν ακόμα περισσότερες επιτυχίες αν δεν ακυρωνόταν ο αγώνας του Σαββάτου.

Οι αθλητές των κατηγοριών Ανδρών –Γυναικών και Μάστερς συμμετείχαν σε αγώνες σε Κύθηρα και στην Αττική.

Στα Κύθηρα ο ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ συμμετείχε με  3 αθλητές, όπου όλοι τους ανέβηκαν στο βάθρο των νικητών. Πιο συγκεκριμένα ο Θοδωρής Πετρίδης τερμάτισε στην 1η θέση στην κατηγορία των ανδρών, η Δέσποινα Βουτυρά τερμάτισε στην 1η θέση στην κατηγορία των Μάστερ Γυναικών και ο Αριστοτέλης Ταμπαρόπουλος τερμάτισε στην 2η θέση στην κατηγορία των Μάστερ Γ.

Τέλος, καλή ήταν η παρουσία του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ και στον τρίτο αγώνα που έλαβαν μέρος. Στον αγώνα της ατομικής χρονομέτρηση ο Αργυριάδης Γιώργος κατέκτησε τη 2η θέση στην κατηγορία των Μάστερ Α, ενώ καλή ήταν και η παρουσία του Κωνσταντίνου Πάτση στον ίδιο αγώνα, όπου τερμάτησε στην 5η θέση στην κατηγορία Μάστερ (60-65 ετών). Στον αγώνα αντοχής που διεξήχθη την Κυριακή οι αθλητές Χορέβας Παναγιώτης (11ος στην κατηγορία Μάστερ Α), Κωνσταντίνος Πάτσης (9ος στην κατηγορία Μαστερς 60-65), Ανθή Γιαννοπούλου (8η στις Μαστερ Γυναίκες) και Στάθης Λύτρας (4ος στην κατηγορία Μάστερς 65-70 ετών) είχαν μία εξαιρετική παρουσία.