Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής

Με δύο πρωταθλητές και πολλες θέσεις στα βάθρα σε όλες τις κατηγορίες διακρίθηκε ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Αττικής ορεινης ποδηλασίας 2021 (xco -xcc), κάνοντας παραπάνω από αισθητή την παρουσια του. Ο Σύλλογος, που ήταν και συνδιοργανωτής του αγώνα, είχε παραπάνω από 60  συμμετοχες.

Ως προς τις διακρίσεις του ΣΥΦΑΓΕ, με χαρακτηριστική …άνεση  οι Εγγλέζος Σταμάτης και Μακρυγιάννης Κωνσταντίνος κατέκτησαν το πρωτάθλημα  στην κατηγορία τους.

Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής

Τα παιδιά του Συλλόγου έδωσαν πολλές μάχες για θέσεις στα βάθρα, με πλέον χαρακτηριστική αυτή του Ανδρέα Σταματοπούλου που παρόλο που είχε πτώση κι έχασε τον ρυθμό του στην αρχή, τελικά, έστω κι αν είχε ελάχιστη ενέργεια να διεκδικήσει την πρώτη θέση κατάφερε να σκαρφαλώσει στη δεύτερη θέση. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε με πολύ δύσκολες συνθήκες, με καύσωνα τον περασμένο Σαββατοκύριακο σε μία πολύ απαιτητική διαδρομή.

Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής Με δύο πρωταθλητές και πολλές διακρίσεις ο ΣΥΦΑΓΕ στο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας Αττικής

Στις  βραβεύσεις της 1ης  ημέρας των αγώνων, στην κατηγορία Μίνι Μικρά ο Αλέξης Τσίβος κατέκτησε την 3η θέση.

Στην  κατηγορία Μίνι Μεγάλα ο Παναγιώτης Αργυριάδης την 4η θέση και ο Ιάσωνας Κωνσταντάκης την 6η θέση.

Τα κορίτσια του Συλλόγου μας έκλεψαν τις εντυπώσεις. Η Άννα Ταλιαδάνου κατέλαβε την 3η του βάθρου στην κατηγορία των Παγκορασίδων, η Μαρία Μπέζα την 3η  θέση στα Μίνι Μικρά, η Διονυσία Παπαγεωργίου την 5η θέση  στην ίδια κατηγορία. Τέλος η Δήμητρα Παπαγεωργίου κατέλαβε την 4η θέση στην κατηγορία Μίνι Μεγάλα Κορίτσια. Η ημέρα έκλεισε με την κατηγορία OPEN JUNIOR 6-7 όπου παιδιά ηλικίας 6-7 ετών αγωνίστηκαν σε ειδική διαδρομή μέσα στο δάσος κλέβοντας την παράσταση και κερδίζοντας το χειροκρότημα των θεατών. Στην κατηγορία των 7 ετών την 1η  θέση στα αγόρια κατέκτησε ο Φίλιππος Μακρυγιάννης και την  1η  θέση στα κορίτσια η Μελίνα Ταμπαροπούλου.

Στις βραβεύσεις της  2ης ημέρας ο Ευάγγελος Σταματόπουλος κατέκτησε τη 2η θέση, στην κατηγορία των Εφήβων, μετά από ένα θεαματικό αγώνα. Στον ίδιο αγώνα ο Νικόλας Ιριμίας κατέλαβε την 6η θέση.  Στην κατηγορία των Μάστερς Α ο Αλέξανδρος Αλετράς κατέκτησε την 4η θέση. Στου Μάστερς Γ το βάθρο γέμισε με αθλητές του συλλόγου μας. Στη 2η θέση του βάθρου ο αρχηγός της ομάδας μας Αριστοτέλης Ταμπαρόπουλος, στην 3η ο Δημήτρης Δάφνης και στην 4η ο Κώστας Δάβαρης. Η κατηγορία των Μάστερς Δ ήταν υπόθεση ΣΥΦΑΓΕ.  Στην 1η και 2η θέση του βάθρου αντίστοιχα οι Στάθης Λύτρας και Κώστας Πάτσης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών του συλλόγου μας: (Πίνακας)