Ο ΣΥ. Φ. Α. ΓΕΡΑΚΑ στον GRAN-FONDO THYSIAS και στο Chios Enduro MTB

Ο Σύλλογος Φίλων Αθλητισμού Γέρακα (ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.) έδωσε το παρών με τους Ταμπαρόπουλο Αριστοτέλη, Πάτση Κωνσταντίνο και Λύτρα Ευστάθιο στην κατηγορία ΜΑΣΤΕΡΣ στον πρώτο αγώνα για τη χρονιά μετά τη μεγάλη αποχή από τους αγώνες της ποδηλασίας.

Ο Ταμπαρόπουλος Αριστοτέλης κατέκτησε την 18η θέση στην κατηγορία Ανδρών 50 -54 ετών, ο Πάτσης Κωνσταντίνος κατέκτησε την 8η θέση στην κατηγορία 60 – 64 ετών και ο Λύτρας Ευστάθιος κατέκτησε την 4η θέση στην κατηγορία Ανδρών 65+.

Στους ΟΠΕΝ συμμετείχε και ο Γιατρός της ομάδας μας ο Ελευθεριάδης Ηλίας κατακτώντας την 11η θέση στην κατηγορία Ανδρών 55-59 ετών.

Οι αθλητές συμμετείχαν στον αγώνα της Κυριακής: «GRAN-FONDO THYSIAS» με απόσταση: 102 ΚΜ (έναρξη εκδήλωσης από τον Νέο Λιμένα Πατρών (ΟΛΠΑ) στην συνέχεια προεκκίνηση μέσω Ακτής Δυμαίων – Ροϊτικα έως την είσοδο σε Ν.Ε.Ο.Πατρών-Πύργου (5ΚΜ)).

Ο 43ος Ποδηλατικός Γύρος «ΘΥΣΙΑΣ» πραγματοποιήθηκε 28 – 30/5/2021 από τον Π.Ο. Πατρών με την έγκριση της Ε.Ο.Π. και σε συνδιοργάνωση με την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδος, τον Δήμο Καλαβρύτων, το Δήμο Δυτικής Αχαΐας και το Δήμο Αρχαίας Ολυμπίας.

Μια ακόμη αθλήτρια του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. η Ανθή Γιαννοπούλου συμμετείχε στο Chios Enduro MTB κατακτώντας την 3η θέση!

Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές του Συλλόγου και σε όλους όσοι συμμετείχαν γενικότερα.