Κυριακή 7/10 με MTB & MTR Cup στην Πάρνηθα

Ποδήλατο και τρέξιμο περιλάμβανε το καλεντάρι για την  Κυριακή  7 Οκτωβρίου.

Ο 5ος αγώνας  ΜΤΒ Cup και ο 7ος αγώνας MTR Cup πραγματοποιήθηκαν στις πλαγιές της Πάρνηθας.

Ο καιρός καλός για ορεινή άθληση, ήταν σύμμαχος στις προσπάθειες των συμμετεχόντων.

Στο ποδήλατο η διαδρομή ήταν αρκετά δύσκολη, με πολλά τεχνικά σημεία και δεν προοριζόταν για αρχάριους αναβάτες. Με ένα γύρο 17 χλμ για τη μικρή κατηγορία και 2 αντίστοιχους για τη μεγάλη αυτοί που επικράτησαν ήταν οι πιο έμπειροι στο είδος.

Πρωταγωνιστές  στη γενική κατάταξη οι Σκυλοδήμος, Νικολάου, Πετρίδης που συμπλήρωσαν την τριάδα του βάθρου.

Στο τρέξιμο την πρωτιά κατέκτησε ο Καμπουρόπουλος με τους Καλογερόπουλο και Αθανασόπουλο να ακολουθούν.

Καλογερόπουλος πρώτος και στο  overall (τρέξιμο και ποδήλατο), με τη δεύτερη θέση να ανήκει στον Τυρολόγο και την Τρίτη στον Παπανικολάου.

Κυριακή 7/10 με MTB & MTR Cup στην Πάρνηθα Κυριακή 7/10 με MTB & MTR Cup στην Πάρνηθα  Κυριακή 7/10 με MTB & MTR Cup στην ΠάρνηθαΚυριακή 7/10 με MTB & MTR Cup στην Πάρνηθα