B&N Forum – Τελευταίες Συζητήσεις

Προβολή

Εμφατική παρουσία του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. στη Σαλαμίνα!!

Ακόμα μία δυναμική εμφάνιση σε αγώνα πραγματοποίησε ο Σύλλογος Φίλων Αθλητισμού Γέρακα (ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.).

Ο λόγος για το Διασυλλογικό και Open αγώνα Ορεινής Ποδηλασίας που έλαβε χώρα στην Παραλία στα Κανάκια της Σαλαμίνας, την Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2018. Ο αγώνας διοργανώθηκε από τον  Α.Σ «Ο ΠΡΩΤΕΑΣ» και διεξήχθη με την έγκριση της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας

Η ποδηλατική αυτή εκδήλωση περιλάμβανε έναν αγώνα με μία μεγαλύτερη διαδρομή 4,400 μέτρων για τις μεγάλες κατηγορίες και έναν αγώνα με μία μικρότερη διαδρομή 2,200 μέτρων για τις μικρές ηλικιακές κατηγορίες σε έδαφος χωμάτινο και με μονοπάτια.

Ο ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ κατέβηκε στον αγώνα με πλήθος συμμετοχών και είδε τους αθλητές του να ευχαριστιούνται τον αγώνα και να πραγματοποιούν για ακόμα μία φορά μία εξαιρετική εμφάνιση, δείχνοντας τα αποτελέσματα της σωστής και καθημερινής δουλειάς του κάθε αθλητή ξεχωριστά. Ως αποτέλεσμα αυτού ο ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ είχε σημαντικότατη παρουσία και στα βάθρα των απονομών, κερδίζοντας ακόμα μία επιβράβευση για τη δουλειά που γίνεται στις τάξεις του σε καθημερινή βάση.

Όλοι οι αθλητές του Συλλόγου αξίζουν θερμά συγχαρητήρια ένας προς έναν και μία προς μία τόσο για την προσπάθειά τους  στον αγώνα όσο και για τη συνέπεια και την αφοσίωσή τους απέναντι στον αθλητισμό και την ποδηλασία ειδικότερα.

Ειδικότερη μνεία και αναφορά αξίζουν:

• η Ηλέκτρα-Ευφροσύνη Ιριμία που κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ κοριτσιών.

• η Εμμέλια Γαλάνη που κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ κοριτσιών

• ο Σταμάτης Εγγλέζος που κατέλαβε την 1η θέση στην κατηγορία ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ αγοριών

• ο Πάτσης Θεόδωρος που κατέλαβε την 3η θέση στην κατηγορία ΠΑΙΔΩΝ
  • ο Γκέκας Ευστράτιος που κατέλαβε την 6η θέση στην κατηγορία ΠΑΙΔΩΝ

• Στους αγώνες Open στις μεγάλες ηλικιακές κατηγορίες ο Βαγγέλης Δημητρόπουλος κατέλαβε την 1η θέση, τόσο στην κατηγορία του (ΑΝΡΩΝ 40+) όσο και στη Γενική Κατάταξη.

• Τέλος, στην ίδια κατηγορία  ο Αριστοτέλης Ταμπαρόπουλος κατέκτησε την 3η θέση.

Ολοκληρώνοντας, αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ,  που με μία ακόμα εξαιρετική εμφάνιση ενθουσίασαν και κυρίως έδειξαν την αγάπη τους για την ποδηλασία και τον αθλητισμό γενικότερα.

Παρακάτω παρατίθεται λίστα με όλους τους αθλητές του Συλλόγου που έλαβαν μέρος στον αγώνα.