BikeOdyssey 2015: ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Με το τελευταίο ετάπ Γραβιά-Αμφίκλεια έκλεισε ο κύκλος του Bike Odyssey για το 2015 την Κυριακή 14 Ιουνίου! Η εκκίνηση δόθηκε για τελευταία φορά για τους αθλητές τόσο του οχταήμερου όσο και του τριήμερου αγώνα, ενώ παράλληλα έγινε και ο μονοήμερος αγώνας 1-Day Bike Odyssey. O καιρός ήταν καλός αλλά πολύ ζεστός, πράγμα που έκανε λίγο πιο δύσκολο το έργο των αθλητών.

Στον 8ήμερο αγώνα πρώτη τερμάτισε η ομάδα «Electric Rev By Helma/Salomon Hellas» με τους Γρηγόρη Καλογερόπουλο και Νίκο Κωστόπουλο με χρόνο 03:07:05 και παράλληλα πήραν την πρώτη θέση και στη Γενική Κατάταξη με συνολικό χρόνο 34:57:20.

Στον τριήμερο αγώνα πρώτη τερμάτισε η ομάδα «CANYONINERS» με τους Αλέξη Καμπουρόπουλο και Κωνσταντίνο Παπανικολάου με χρόνο 03:14:06 και παράλληλα πήραν την πρώτη θέση και στη Γενική Κατάταξη με συνολικό χρόνο 11:18:20.

Στον μονοήμερο αγώνα πρώτος στη Γενική Κατάταξη αλλά και στην Α1 κατηγορία τερμάτισε ο Θοδωρής Πετρίδης με χρόνο 02:52:30, στην Α2 κατηγορία ο Μιχάλης Παπασάββας με χρόνο 03:03:41, στην Α3 κατηγορία ο Λάμπρος Σταθης με χρόνο 03:22:16, στην Α4 κατηγορία ο Αντώνης Κούρτης 03:35:37 και στην κατηγορία Γυναικών η Ιωάννα Ρηγοπούλου με χρόνο 05:07:12.

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων έγινε το καθιερωμένο pasta party για όλους και μετά ακολούθησαν οι απονομές των επάθλων. Αφού βγήκαν οι απαραίτητες αναμνηστικές φωτογραφίες το ραντεβού μας ανανεώθηκε για την επόμενη χρονιά.

Σε αυτό το σημείο θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους τους αθλητές που πήραν μέρος σε όλους τους αγώνες Bike Odyssey, μας τίμησαν με την παρουσία τους και μοιράστηκαν το πάθος μας για την ορεινή ποδηλασία!