B&N Forum – Τελευταίες Συζητήσεις

Προβολή

Σημαντικές παρουσίες του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. στις 25-26 Αυγούστου

Στις 25-26 Αυγούστου πραγματοποιήθηκε ο «Ποδηλατικός Αγώνας Ορεινής Ναυπακτίας» και ο αγώνας «Protect Aoos MTB 2018», στους οποίους έδωσαν το παρόν μέλη του Συλλόγου Φίλων Αθλητισμού Γέρακα (ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.).

Αρχικά, το Σάββατο 25 Αυγούστου στην Ορεινή Ναυπακτία στον αγώνα κούρσας 35 χιλιομέτρων, συμμετείχαν ο Πάτσης Θεόδωρος και ο Πάτσης Κωνσταντίνος, ο οποίος ανέβηκε στο βάθρο κατέχοντας την έκτη θέση στην κατηγορία 50+. Την επόμενη ημέρα, Κυριακή 26 Αυγούστου, ακολούθησε για άλλη μία φορά η συμμετοχή του Πάτση Θεόδωρου ο οποίος πήρε μέρος στον αγώνα 26 χιλιομέτρων έχοντας τον τίτλο του μικρότερου συμμετέχοντα του αγώνα αυτού. Ακόμα, στη διαδρομή των 26 χιλιομέτρων πήρε μέρος και ο Δάβαρης Κωνσταντίνος ο οποίος ανέβηκε και αυτός με τη σειρά του στο βάθρο, κατακτώντας την τέταρτη θέση στην κατηγορία του.

Σημαντικές παρουσίες του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. στις 25-26 ΑυγούστουΣημαντικές παρουσίες του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. στις 25-26 ΑυγούστουΣημαντικές παρουσίες του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. στις 25-26 Αυγούστου

Ο ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. εκτός από τον αγώνα της Ορεινής Ναυπακτίας βρέθηκε στον «Protect Aoos MTB Marathon & Ultra 2018» στην Βωβούσα.

Στις 26 Αυγούστου, Κυριακή, ο Βασιλίκας Γεώργιος έτρεξε 70 χιλιόμετρα στον «Protect Aoos MTB Marathon 2018». Ακόμη μία συμμετοχή του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. υπήρχε και αυτή ήταν του Ταμπαρόπουλου Αριστοτέλη, σε έναν από τους πιο σκληρούς μονοήμερους αγώνες, στην πολύ δύσκολη διαδρομή των 120 χιλιομέτρων στον αγώνα «Protect Aoos MTB Marathon Ultra 2018» ο οποίος και κατέκτησε την 8η θέση. Τα επίσημα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν εντός των ημερών.

Τέλος, ένα μεγάλο μπράβο αξίζει σε όλους τους συμμετέχοντες για την φανταστική απόδοσή τους!