B&N Forum – Τελευταίες Συζητήσεις

Προβολή

ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.: Δυναμικό παρόν της ομάδας και στην Αρχάια Ολυμπία!

Ο αθλητικός σύλλογος του Γέρακα (ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ) απέδειξε για μία ακόμη φορά τις δυνατότητές του, στον αγώνα Mtb που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 23 Απριλίου στην περιοχή της αρχαίας Ολυμπίας.

ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.: Δυναμικό παρόν της ομάδας και στην Αρχάια Ολυμπία!Το 2ο Mtb Αρχαίας Ολυμπίας περιλάμβανε διαδρομές 24 και 40 χιλιομέτρων. Και οι δύο διαδρομές ήταν απαιτητικές και διέρχονταν από δασικούς δρόμους με πλούσια βλάστηση και μονοπάτια περνώντας από χωριά κοντινά στην Ολυμπία και τον αρχαιολογικό χώρο.

Η ομάδα του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ ήταν εκεί, έκανε για μία ακόμη φορά πολύ καλές εμφανίσεις που συνοδεύτηκαν ως συνήθως με εκπροσώπηση στα βάθρα.

Στον αγώνα των 40 χλμ συμμετείχε ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΤΑΜΠΑΡΟΠΟΥΛΟΣ που κατέκτησε τη 2η θέση στην κατηγορία του (Μάστερς Β) και ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΑΒΑΡΗΣ που κατατάχθηκε στην 9η θέση της ίδια κατηγορίας.

Πρώτος στην κατηγορία του αλλά και στην γενική, στην διαδρομή των 24 χλμ, τερμάτισε ο ΕΡΜΗΣ ΤΑΜΠΑΡΟΠΟΥΛΟΣ (Έφηβοι) που συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις.

Στην κατηγορία FUN την 3η θέση πήρε ο ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΖΑΝΕΤΟΣ!