Αποτελέσματα Rafina XCO Bike 2017

Την Κυριακή 9 Απριλίου διεξήχθη ο 2ος αγώνας του Αττικού Κυπέλλου Ορεινής Ποδηλασίας για το 2017 “Rafina XCO Bike” στο Πάρκο Οχυρό της Ραφήνας. Ο καιρός για μια ακόμα φορά ήταν σύμμαχος των αθλητών οι οποίοι απόλαυσαν μια ωραία διαδρομή μέσα στο δάσος.

Ο αγώνας ήταν και διασυλλογικός και open και είχε τη μορφή circuit. Η συνολική απόσταση της διαδρομής ήταν 3.6km με δασικά μονοπάτικα και τεχνικά ανηφορικά και κατηφορικά μονοπάτια.

Η ομάδα του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. (B&N Cycling) έδωσε πάλι ηχηρό παρόν συμμετέχοντας με 5 αθλητές και κατακτώντας θέσεις στα βάθρα. Σταθερός ο Ερμής Ταμπαρόπουλος κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία των Εφήβων. Στην κατηγορία Open Xpert 19-39 ο Βαγγέλης Δημητρόπουλος κατέκτησε την 5η θέση, ενώ στην κατηγορία Open Xpert 40+ την 4η θέση κατέλαβε ο Αριστοτέλης Ταμπαρόπουλος,την 5η θέση ο Νίκος Τζανέτος και την 9η θέση ο Κώστας Δάβαρης.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ RAFINA XCO BIKE